Kontakty do školní družiny:

Provoz ŠD:

• ráno 6:00 – 7:40 hodin
  • odpoledne 11:40 – 17:00 hodin

Informace k čipovému systému pro vyzvednutí dítěte ze ŠD - zde.

Důležité informace k pořizování čipů do ŠD - zde.

Ve školním roce 2024/2025 má školní družina 5 oddělení.

S dětmi ve školní družině pracují:

1. oddělení – Magdalena Böhmová, vychovatelka
  2. oddělení – Irena Žáčková, vedoucí vychovatelka
  3. oddělení – Milena Váňová, vychovatelka
  4. oddělení – Soňa Jadrníčková, vychovatelka
  5. oddělení – Bc. Adéla Kunderová, vychovatelka

Rozdělení tříd do jednotlivých oddělení:

1. oddělení – 1.B, 3.B
  2. oddělení – 2.B, 3.B
  3. oddělení – 1.A, 3.A
  4. oddělení – 2.A, 3.A
  5. oddělení – 4.A, 4.B + žáci 3. tříd odjíždějící školním spojem

Žáci 3. A, 3. B jsou rozděleni do 1. - 5. oddělení. Potřebné  informace dostanou tito žáci od třídní učitelky v pondělí 2. 9. 2024.

Pracujeme podle školního vzdělávacího programu pro zájmové vzdělávání „S míčem a pastelkou“.

Jsme součástí školy, proto se zapojujeme i do společných akcí a projektů školy.

Režim dne vychází z požadavků psychohygieny:

• RANNÍ PROGRAM - klidné a relaxační činnosti (stolní hry, puzzle, konstruktivní stavebnice, individuální kreslení a omalovánky, prohlížení a četba dětských časopisů, spontánní hry, poslech, sledování dokumentů o přírodě).
  • PO OBĚDĚ - odpočinek a četba na pokračování, dále pak dle možností a zájmu dětí individuální a skupinová zájmová činnost výtvarná, rukodělná, hudební a pohybová, dramatická, společenská.
  • ODPOLEDNÍ ČINNOST - pohybová aktivita dle možnosti denně venku (sportovní areál školy, plocha za školní jídelnou), spontánní hry, relaxace a příprava na vyučování (formou soutěží, didaktických, vědomostních a logických her, stolních a společenských her), zájmové kroužky, odpočinkové činnosti.

Informace o školní družině

1. Školní družina (ŠD) je v provozu denně od 6.00 do 17.00hod.
    V době hlavních a vedlejších prázdnin je činnost školní družiny přerušena.
    Do ŠD přijímáme žáky 1. – 4. třídy, a to od nejmladších žáků po nejstarší, do naplnění kapacity.
  2. Přihlášku do ŠD obdrží žáci 1. září od třídních učitelů.
  3. Za ŠD se vybírá jednotný poplatek ve výši 300,- Kč za měsíc, a to vždy jednorázově za celé pololetí:
    září - leden 1500,-Kč
    únor - červen 1500,-Kč
    O výběru poplatku budete vždy předem písemně informováni, platbu provedete do daného termínu bezhotovostně na bankovní účet nebo hotovostně u vychovatelky.
  4. ŠD má svoji šatnu, kde si děti hned ráno odkládají své věci, které musí být podepsané pro případ ztráty či záměny. Opatřete prosím dětem na oblečení poutka na pověšení.
  5. Stravování – platbu stravného, objednávání a rušení obědů zajišťují dítěti rodiče sami a tyto záležitosti řeší s vedoucí školní jídelny. Telefonní číslo do jídelny 577 271 379.
  6. Budete-li požadovat odchod dítěte ze ŠD jinak, než je uvedeno v přihlášce ŠD (jedná se o děti, které odcházejí z družiny samy), sdělte tuto skutečnost vychovatelce písemně formou propustky ze školní družiny, která je k dispozici na stránkách školy nebo u vychovatelky. Jinak nebude dítě z družiny uvolněno. Telefon nelze použít místo písemné omluvenky.
  7. Vstup do ŠD ráno je bočním vchodem vedle školní jídelny, kde jsou umístěny zvonky s čísly oddělení, třídou a jménem    vychovatelky. Vyzvedávání dětí funguje prostřednictvím informačního systému BELLHOP. Čip přiložíte k terminálu, kde se Vám i příslušné vychovatelce na tabletu zobrazí potřebné informace pro předání dítěte.

8. V rámci ŠD nabízíme zájmové kroužky.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KROUŽKŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025:

Pondělí 15:00 - 16:00 hod. Šikovné ručičky (pro žáky 1. třídy)

Úterý 15:00 - 16:00 hod. Kutílci (pro žáky 2. až 3. třídy)

Středa 15:00 - 16:00 hod. Zpívánky (pro žáky 1. 2. 3. třídy)

Čtvrtek 15:00 - 16:00 hod. Výtvarka (pro žáky 2. a 3. třídy)

Pondělí čtvrtek 11:40 - 12:35 hod. Logopedická cvičení (pro žáky 1. tříd)