Závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 23.5.2024 proběhla v Krajské knihovně Františka Bartoše slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Jedná se o vzdělávací žákovský dokumentaristický projekt neziskové organizace Post Bellum. Žákovské týmy se během jednoho pololetí, za doprovodu svých učitelů, ve svém volném čase vydávají na dobrodružné pátrání za osudy pamětníků 2. světové války či komunistické nesvobody. Úkolem žáků je vyzpovídat pamětníka, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy, a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Letošního ročníku se jen ve Zlíně zúčastnilo 11 týmů. Naši školu reprezentovaly dvě skupiny. Tým sedmáků ve složení Nikola Zámečníková a Karolina Sedlářová pod vedením p. Lutonské a tým osmáků tvořený Veronikou Baďurovou, Renatou Bartákovou, Karolinou Surou, Lindou Filipovou, Eliškou Bařinovou a Vítem Čáněm pod vedením p. Lužové.

Na výsledek jejich práce se můžete podívat zde:
Ludmila Gerychová – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)
Ivo Sadílek – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)

Děkujeme pamětníkům, že se s námi podělili o své vzpomínky a věnovali nám čas.
Děkujeme i žákům za příkladnou reprezentaci školy.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Ivana Lutonská