Jazyková exkurze do Wachau

V pátek 12. dubna 2024 jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do rakouského údolí Wachau, který jsme naplánovali spolu s cestovní kanceláří Školní zájezdy z Brna. V brzkých ranních hodinách jsme odjeli od Kongresového centra a vydali se směrem do Mikulova, kde na nás čekal průvodce Honza. Pak nám již nic nebránilo překročit rakouské hranice a dorazit na první místo našeho výletu – do Melku, kde jsme měli objednanou prohlídku tamního kláštera. Před prohlídkou jsme ještě stihli navštívit klášterní zahrady a v 10:20 nám již začala plánovaná prohlídka v anglickém jazyce, do které se někteří žáci i sami velmi aktivně zapojili. Následoval krátký oběd v areálu kláštera a přesun do městyse Spitz, kde nás čekal krátký, ale strmý výstup ke zřícenině hradu Hinterhaus, odkud jsme měli krásný výhled na Dunaj a vinice v okolí. Po sestupu zpět jsme se vydali podél Dunaje k odjezdovému molu výletních lodí, kde nás jedna z nich měla dopravit do naší další zastávky – města Kremže. Před odplutím si žáci opět stihli procvičit své jazykové znalosti nákupem v obchodě nebo cukrárně s místními produkty.

Hodinová plavba lodí nás přemístila po Dunaji např. kolem města Dürnstein a jeho známého modrého kostela, do města Kremže, kde jsme si chtěli prohlédnout historické centrum, např. bránu Steinertor, pěší zónu Landstraße, fontánu Simandlbrunnen nebo rodný dům rakouského prezidenta Wilhelma Miklase. Centrum Kremže si mohl každý projít i individuálně, nakoupit tradiční místní výrobky z meruněk nebo suvenýry pro rodiče. Pak již následovala cesta domů, kterou nám mírně zkomplikovala porucha autobusu, ale ani ta nám nezkazila krásný zážitek z výletu do údolí Wachau.

Ráda bych za nás všechny poděkovala Sdružení rodičů a přátel a školy, které nám přispělo na tuto exkurzi nemalou částkou a umožnilo nám tak tento výlet zorganizovat.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Lenka Březíková