LÉKAŘŮ SE NEBOJÍME

Kdybyste se žáků 1. a 2. ročníků zeptali, zda se stále ještě bojí lékařů, odpověděli by vám: „Lékařů se nebojíme!“ 

Tak se jmenoval projekt, který žáci V. A připravili pro své mladší spolužáky. Jeho náplní bylo přiblížit jim činnosti, se kterými se mohou setkat na různých lékařských odděleních. 

Žáci V. A přichystali pro tento projekt spoustu rozličných pomůcek, např. obvazový materiál, náplasti, fonendoskopy, ortézy, berle, injekční stříkačky, roušky, operační rukavice, RTG snímky aj., aby se menší mohli se vším seznámit.  

Od starších spolužáků se mladší děti při hře nechávaly ošetřit na úrazové ambulanci, byl jim zhotoven snímek z RTG.  Na očním si nechaly zkontrolovat zrak. Dětské lékařky léčily nemoci, se kterými se žáci přišli poradit. Na zubním zubaři zkontrolovali dětský chrup a poradili, jak o něj pečovat. 

Celá akce se zdařila, prváci a druháci odcházeli plni zážitků a dojmů. 

Rodičům velké poděkování za pomoc se zajištěním pomůcek na akci. 

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Marcela Pešková