Dýňování

Bylo, nebylo jedno malé docela obyčejné semínko. Jednoho dne se zavrtalo hlouběji do země a začalo klíčit. Pustilo kořínky, aby mohlo z půdy pít vláhu a už se dralo za světlem a sluníčkem. Teplé paprsky slunce dýňové rostlince náramně svědčily, a tak rostla a rostla, až se objevilo první poupátko. Poupátko vykvetlo a narodila se z něj malá oranžová kulička. Velké listy ji opatrně uložili do peřinky a stonek jí posílal z kořenů vláhu a malá dýnička se kulatila a rostla.

Jednoho dne se dýňové kuličky domluvily a šly do školy. Ve škole je všechny děti nadšeně přivítaly a krásně nazdobily.

Dýně dlabaly, malovaly nebo vyráběly vtipné postavičky a strašáky. Společné zdobení si všechny děti velmi užily.

Průběžně se seznamovaly i s využitím dýně jako zeleniny a také s využitím dýňových semínek.

Svou kreativitu předvedly i paní učitelky, které vyrobily paní Dýni v životní velikosti. Náš dýňový maskot teď hlídá všechny děti na prvním stupni.

Krásně nazdobené dýně jsme společně s rodiči rozsvítili a těšili se z příjemně prožitého týdne.

Fotografie z Dýňování si můžete prohlédnout ve fotogalerii.